Brian Weiss

Úvodní strana » Články » Brian Weiss
Úvodní strana » Články » Brian Weiss

Brian Weiss

Brian L. Weiss, M.D., absolvent Kolumbijské univerzity a lékařské fakulty Yaelovy univerzity, jeden z průkopníků moderní Regresní terapie, je v současné době emeritním vedoucím katedry psychiatrie v Mount Sinai Medical Centre v Miami.

Ve své práci, týkající se Regresní terapie, stále intenzivně pokračuje a za dobu svého působení napsal řadu poutavých knih, které velice přitažlivou formou uvádí čtenáře do problematiky regrese a jejích léčebných účinků.

 

Na konci sedmdesátých let minulého století pracoval jako ředitel psychiatrického oddělení jedné z fakultních nemocnic v Miami v USA, když do jeho ordinace vstoupila mladá žena Catherine, trpící dlouhodobými depresemi a úzkostmi. Doposud se nedařila léčba tradičními farmaky a Dr. Weiss se rozhodl provést s pacientkou hypnoterapii. Jako zastánce tradičních psychoterapeutických postupů ale zažil šok a ohromení, když v průběhu terapie začala hovořit o událostech z dob, které nemohla zažít, z velice dávné minulosti. Když později začal prostřednictvím této pacientky dostávat zprávy a odhalení o své vlastní rodině pochopil, že věci se mají jinak, než si až dosud myslel a nejenže se mu podařilo tuto pacientku postupně vyléčit z jejích problémů, ale ještě nastoupit nový smysluplnější směr své kariéry a zcela přehodnotit svůj původní materialistický pohled na svět. A také se stát světově uznávaným regresním terapeutem, který zavedl svou novou školu v léčení fyzických i duševních problémů.

Odborná kritika o něm později prohlásila, že svou prací konečně umožnil „sňatek exaktní vědy s mystikou“, který byl až donedávna považován za nemožný.

 

Vybrané knihy B.L.Weisse:

  • Mnoho životů, mnoho mistrů
  • Poselství mistrů
  • Jedna duše, mnoho těl
  • Minulými životy k uzdravení
  • Jen láska je skutečná
  • Zázraky se dějí