Aktuality

Úvodní strana » Aktuality
Úvodní strana » Aktuality

Hlubinná abreaktivní psychoterapie

Další z postupů, které v praxi používám je i „česká verze“ Regresní terapie -  Hlubinná abreaktivní psychoterapie Andreje Dragomireckého (HAP). Jedná se o specifickou cestu, která se liší od klasické regrese, ale dokáže být rovněž velice účinná.

Číst více


Brian Weiss

Brian L. Weiss, M.D., absolvent Kolumbijské univerzity a lékařské fakulty Yaelovy univerzity, jeden z průkopníků moderní Regresní terapie, je v současné době emeritním vedoucím katedry psychiatrie v Mount Sinai Medical Centre v Miami.

Číst více


Jak probíhá regresní terapie

Pár poznámek pro ty, kteří by chtěli vědět víc o tom, jaký je obvykle průběh regresní terapie. V úvodu naší schůzky si probereme důležité události vašeho života, které mohou mít vztah k vašim obtížím, problémům nebo nezodpovězeným otázkám, kvůli kterým jste mě vyhledali. Stanovíme si hlavní směr terapie, zformulujeme otázky, na které budeme hledat odpovědi. Před zahájením terapie vás seznámím s jejím průběhem, abyste měli jasnou představu o každém kroku, který bude v jejím průběhu následovat.

Číst dál


Duchovní svět kolem nás - Dávná láska

Jednoho dne za mnou přišel na terapii muž, budeme mu říkat třeba Petr. Měl pár problémů, které ho trápily a které chtěl terapiemi řešit. Jeden z nich ho ale zužoval více než ty ostatní. Chvíli hledal slova, možná jenom nevěděl, jak začít.

Byl ve středních letech, ale ve svém životě dosud nenavázal dlouhodobější vztah. Smutně se díval do země, když mně popisoval průběh svých pokusů o seznámení. Říkal, že vždy, když šlo o nezávazné schůzky, bylo vše v pořádku. Jak však měl vztah přejít do vážnější podoby, zachoval se v jednom okamžiku tak bezcitně a negativně, že možnou partnerku od sebe doslova „odmrštil“. Nebyl vůbec schopen pochopit, co se v něm ten moment otevírá a proč to udělal, když na vědomé úrovni by si vztah moc přál. Vydali jsme se tedy cestou terapie, abychom jeho problému porozuměli a pokusili se najít příčinu.

Číst dál


Duchovní svět kolem nás - díl 4.

Moc mě těší váš zájem o problematiku duchovního světa, které jsme se věnovali v minulých dílech. Dostávám mnoho zpráv o vašich vlastních zážitcích s tímto fenoménem nebo žádostí o rady. Častým tématem, které se ve vašich dotazech objevuje, je otázka:

Mohu se sám/sama tomuto vlivu bránit nebo se ho i vlastní silou zbavit?

Číst dál


Duchovní svět kolem nás - díl 3.

Jsme součástí celku a přitom často žijeme v oddělenosti. A to, že jsme součástí celku znamená, že i tento celek nás mnohdy ovlivňuje pozitivně, ale i negativně. Dlouhá řada příkladů nám ukazuje, jak práce s duchovním prostorem kolem nás může odstranit negativní vlivy a často vyřešit i zdravotní problémy, které bychom nikdy s tímto fenoménem nespojovali. Mohou to být somatické bolesti různých částí těla, psychické problémy, nepochopitelné úzkosti nebo strachy. Mohou to být i cyklické nezdary ve vztazích s druhými, kdy máme pocit, že se opakují stále stejné vzorce našeho nebo jejich chování. Pokud trpíte podobnými problémy, není nikdy od věci, ať je vaše životní filozofie jakákoliv, provést zkoušku, zda vaše problémy nejsou způsobeny vnějšími vlivy.

Číst dál


Duchovní svět kolem nás - díl 2.

Mnoho těch, kdo absolvovali regresní terapii, mohli zažít moment, kdy jejich duše opustila fyzické tělo. Osvobozující okamžik, který intenzivně prožívají jako odchod do „Světla“, do klidu. Velice rychle ze sebe odhazují „tíhu“ prožitého života, problémy a negativní emoce, které měli do okamžiku, kdy byli ještě ve svém fyzickém těle. Právě tento okamžik je však zlomový, zda duše skutečně odejde domů anebo se z ní stane duše zbloudilá, která do Světla neodešla a zůstala v pozemských úrovních. Proč duše neodejdou? Mohou k tomu mít řadu důvodů, nejčastějším.

Číst dál


Časté nemoci dětí z pohledu psychosomatiky

Pojem sekundární zisk, v EFT tzv.psychologický zvrat. Stav, kdy jsme si schopni podvědomě nějakým způsobem primárně uškodit, abychom z toho získali jiný sekundární zisk. V terapiích to řešíme poměrně často. Jedná se o podvědomou reakci, takže na vědomé úrovni podobnou myšlenku odmítáme. Proč bychom si úmyslně škodili?

Číst dál


Vatikán urychleně školí nové exorcisty - jak je to s duchovním světem kolem nás? Díl I.

Vatikán urychleně školí nové exorcisty….asi ne jediná cesta, jak se zbavit případné cizí entity v blízkosti svého těla nebo ve vašem domě.

V posledních dnech mne zaujala zpráva na slovenském Lifenews.sk,  že Vatikán zaregistroval v uplynulých letech enormní nárůst lidí, kteří vykazují známky posednutí a školí nové exorcisty neboli vymítače "zlého ducha".

Číst dál


Malé pojednání o děkování...

Síla naší myšlenky, našeho slova a z něho vycházejícího skutku, který může utvářet náš budoucí život s neskutečnou lehkostí a k naší radosti. Filozofie tohoto náhledu, změna života a jeho rytmu, jeho priorit a také pokora a poděkování v případech, že život nám přináší radost.

Číst dál


Starší články